Yoğurtlu ıspanaktan fare çıktı: Çiğnerken fark etti

Sakarya Arifiye’deki 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrikada çalışan işçi, yemek yediği tabakta et zannettiği şeylerin fare parçaları olduğunu fark etti. İşçinin şikayeti üzerine savcılık soruşturma başlattı. AA’nın haberine göre İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü de idari soruşturma başlattı. Tabağından fare çıkan işçi, hastaneye götürüldü. Tetkiklerin ardından taburcu edildi.

Sakarya’da yayın yapan Medyabar’ın haberine göre olay Arifiye’deki 1. Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) bulunan bir ilaç firmasında yaşandı. Yüzlerce fabrika çalışanı öğle yemeği için yemekhaneye gitti. Dışardan hizmet veren yemek firmasının menüsünde yoğurtlu ıspanak vardı.

İsmi açıklanmayan bir işçi lokmasını ağzına aldığında içinde et olduğunu fark etti. Ağzındaki et parçasını çiğneyemeyen işçi lokmasını tükürdü ve et sandığı ‘şey’in kuyruğu olduğunu fark etti. Yemekteki etin ölmüş bir fare olduğu anlaşılınca işçiler yemeyi bıraktı ve tepki gösterdi.

ÇİFTE SORUŞTURMA

İddiaya göre fabrika yöneticileri olayın sızmaması için işçileri uyardı. İşçilerin 4 yıldır hizmet veren yemek şirketiyle ilgili daha önce de bazı şikâyetlerinin olduğu ancak yönetimin bu şikayetleri dikkate almadığı da ileri sürüldü.

İşçinin şikayeti üzerine hem savcılık hem İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü soruşturma başlattı. Yemek firmasının bölgedeki çok sayıdaki fabrikaya hizmet verdiği belirtildi.

Yemek şirketi yetkilileri ıspanağın kendilerine hazır olarak Bursa’dan geldiğini söyleyerek savunma yaptı. Bunun üzerine içerisinde fare çıkan ıspanağın geldiği Bursa’daki işletmede inceleme yapılması için Bursa Tarım İl Müdürlüğüne bilgi verildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x