Erdal Erzincan önce paylaştı, sonra sildi: Rahat olun bir daha İBB de konser vermeyeceğim

İBB konserleri ile gündeme gelen sanatçılardan Erdal Erzincan, tepkilerin ardından İBB konserlerini bıraktığını açıkladı. Erzincan birkaç saat sonra ise paylaşımlarını sildi.

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı öncesi Arif Sağ, Kemal Kılıçdaroğlu’na “bırak” mektubu yazmıştı. Mektubun ardından Alevi sanatçıların İBB’den aldıkları konserler gündeme geldi. Gazeteci Enver Aysever konuyla ilgili, “İBB konserlerinin Arif Sağ, Tolga Sağ, Erdal Erzincan, Mercan Erzincan ve Muharrem Temiz’den oluşan beş kişilik ekibe verilmesi niye?” diye sordu.

Bahsi geçen beş isimden biri olan Erdal Erzincan tepkilerin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İBB konserlerini bıraktığını açıkladı. Erzincan, “Korkmayın bu konseri İBB düzenlemedi. Rahat olun bir daha İBB de konser vermeyeceğim” dedi.

Erzincan İBB konserlerini bıraktığını duyurmasının ardından bir açıklama daha yaptı.

Erzincan sosyal medya hesabından, “İBB de verdiğim birkaç konser sebebiyle 5’li çete  suçlamasıyla karşı karşıya kaldım. Tepkim uğradığım bu haksızlıktan ötürüdür. Zira İBB, sanat severlere hizmet götürürken, bana ihtiyaç duyduğu için o konserlerde yer aldım. Lütfen mevzuyu oraya buraya çekmeyin” diye yazdı.

Erzincan’ın söz konusu paylaşımlarını sonradan sildiği görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x