Erdoğan, Fatih Erbakan’la bir araya geldi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı kabul etti.

Erbakan’ı, kabulün gerçekleyeceği AKP Genel Merkezi’ne gelişinde AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin karşıladı.

Basına kapalı gerçekleşen kabul yaklaşık bir saat sürdü.

AKP’DEN AÇIKLAMA

AKP’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Parti Genel Merkezimizde Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı kabul etti” ifadelerine yer verildi.

Fatih Erbakan, görüşmenin ardından parti genel merkezinden ayrılırken yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti üzerine bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kabulde, Gazze’deki gelişmeler ve Türkiye gündemiyle ilgili konuların görüşüldüğünü aktaran Erbakan, yaklaşan seçimlerle ilgili çeşitli fikir alışverişi gerçekleştirdiklerini kaydetti.

“Ankara ve İstanbul’da bir ittifak olabileceğini söylemiştiniz. Bu görüşmede bu değerlendirildi mi?” sorusuna Erbakan, “Seçimle ilgili birtakım konular müzakere edildi ancak şu aşamada bu kadarıyla iktifa etmek daha uygun olur. Bizim de teşkilatımızla, yetkili kurullarımızla değerlendirmeler, istişareler yapmamız gerekir.” yanıtını verdi.

Erbakan, vakti geldiğinde, gerekli görüldüğünde daha ayrıntılı bir açıklama yapılacağını ifade etti.

“Yakın zamanda bir görüşme planlanıyor mu?” sorusu üzerine Erbakan, planlanmış bir görüşmenin olmadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x