İYİ Parti’de Kriz Büyüyor! Ümit Dikbayır’dan Dikkat Çeken Açıklama: ”Perşembe Akşamı Her Şeyi Anlatacağım”

İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener’in ailesinin hesaplarını incelettiği iddiasıyla gündeme bomba gibi düşen ve kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, iddiaları yalanladı ve perşembe gününü işaret etti. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, “Seçimlere 81 ilde tek başımıza gireceğiz” açıklaması sonrası parti içinde başlayan ayrışmalar beraberinde istifaları getirdi.

Akşener, “Oğlunun banka hesaplarının gayri resmi kontrol edildiğini” öne sürerek, “Benim ve ailemin belediyelerde işi-gücü yok. Kanıtlanırsa siyaseti bırakırım” diyerek tepki gösterdi. İddiaların odağındaki göbeğindeki partinin Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Sözcüsü ve Medya İlişkileri Başkanı Kürşad Zorlu, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın Genel Başkan Meral Akşener’in imzasıyla tedbirli ve kesin ihraç istemiyle Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıkladı. Ümit Dikbayır ise sosyal medya hesabından yanıt verdi:

‘Bazen , istenilenleri yapmazsanız , istenmez olursunuz… ALLAH Büyük…’

İşte o paylaşım:

tv100 canlı yayınına telefona bağlanan Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesine ilişkin, ”İstifam söz konusu değil. Ben bu partinin kurucusuyum, benim emeğim var. Şimdi çıkıp edepli edepsiz açıklama yapıyorlar. Kürşad Bey çıkıp ‘siyasi kalpazanlar’ dedi. Ben bunların hepsine tek tek yanıt vereceğim. Bilgehan Yılmaz’a yanıt vereceğim ‘çürük elmalar’ dedi. Genel başkana yanıt vereceğim” dedi. Dikbayır, açıklamasına şöyle devam etti:

”Perşembe akşamı yayına gelip bütün detayları tek tek anlatacağım. Yaklaşık bir buçuk aydır benim üzerimde korkunç bir iftira ve dedikodu kumpası var. Ben bir buçuk aydır sabrediyorum. Niye sabrediyorum? İYİ Parti’ye milyonlarca insan oy verip umut bağladı. Teşkilatlarımızdan insanlar sahada çalıştı. Bütün bu arkadaşlarımızın emeklerine halel gelmesin diye sabrediyordum. Artık durum öyle bir hal aldı ki olanları anlatmam farz oldu. Perşembe akşamı olanları anlatacağım.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*